Autor:

BKS

Utworzono:

13.02.2017

W pierwszym meczu kontrolnym przed II sezonem w Rudzkiej Lidze Orlików, BKS wygrał z Gwardią Ruda Śląska po golach Budnego, P.Wilka, W.Wilka i Krzykowskiego.
Zawodnikom przed meczem został przedstawiony skład Rady Drużyny oraz nowy trener Marian Kasparek.

W tym dniu byli testowani nowi zawodnicy: Adamczyk Daniel, Krzykowski Piotr oraz Ligocki Adam.
Początek spotkania rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny BKS’u, kilka dokładnych podań stworzyło „Pordzikowi” dogodną sytuację bramkową, którą wykorzystał Budny. Zaledwie kilka minut później, piłkę do siatki z najbliższej odległości, po doskonałej wrzutce z pod prawej linii końcowej, pakuje P.Wilk. Kolejną bramkę dokłada W. Wilk i po 10 minutach widnieje wynik 3:0. Po wymianie ciosów obu drużyn, na swoją bramkę doczekała się Gwardia, chwilowa nieuwaga obrony BKS’u i piłka została posłana między nogami golkipera. Po składnych akcjach do bramki dwukrotnie trafia Budny.

W pierwszych minutach drugiej połowy drużyna BKS’u spisywała się bez zarzutu, dzięki temu zaowocowało to kolejnymi bramkami: Budnego, W.Wilka oraz Krzykowskiego. Kolejne minuty mijały dość spokojnie, lecz Gwardia zaczęła podkręcać tempo i zamknęła rywala na własnej połowie, wysoki pressing oraz agresywna gra przyniosła im trzy bramki. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 11:5. Dziękujemy drużynie Gwardii Ruda Śląska za rozegranie meczu sparingowego i życzymy powodzenia w rozgrywkach.